Σάββατο 9 Οκτωβρίου 2010

Ήττα που στοιχίζει για την Εθνική μας....φωτορεπορτάζ από την κερκίδα

Ένα καλό δεύτερο ημίχρονο, δεν ήταν αρκετό για την Εθνική Κύπρο, για να έχει βαθμολογικό κέρδος, κόντρα στη Νορβηγία. Οι διεθνείς μας, πλήρωσαν τα λάθη και την κακή αμυντική λειτουργία στο πρώτο ημίχρονο και όσο και αν προσπάθησαν στο δεύτερο, δεν ήταν ανέτρεψαν τα σε βάρος μας δεδομένα.

ΔΕΣ ΕΔΩ ΦΩΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ
Έτσι, η προσπάθεια για την υπέρβαση γίνεται εξαιρετικά δύσκολη και δεν ήταν τυχαίο που όλοι, μιλούσαν για καθοριστικό παιγνίδι, πριν την αναμέτρηση με τους Νορβηγούς.

Ο Ρίσε μόλις στο δεύτερο λεπτό και ο Κάριου στο 42' πέτυχαν τα γκολ των Νορβηγών.

Άλλη Εθνική μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο. Οι ευκαιρίες που έγιναν, πολλές, το γκολ όμως μόνο ένα, με τον Οκκά στο 58'. Δοκάρι με τον Αλωνεύτη, αποκρούσεις στη γραμμή από τους αντιπάλους, αποκρούσεις από τον τερματοφύλακα, κράτησαν το σκορ στο 1-2 και έτσι, η Κύπρος έμεινε καθηλωμένη στον 1 βαθμό ενώ οι Νορβηγοί ανέβηκαν στους 9.